Dezynfekcja pomieszczeń

Dezynfekcja pomieszczeń za pomocą ozonu

Przeprowadzamy ozonowanie domów, ozonowanie mieszkań, ozonowanie pomieszczeń firmowych. W swojej ofercie mamy również ozonowanie zakładów pracy czy wnętrz budynków użyteczności publicznej. Pozwala to całkowicie pozbyć się wszelkiego rodzaju wirusów, bakterii oraz alergenów i nieprzyjemnych zapachów. Niewidoczne gołym okiem drobnoustroje mogą być aktywne przez wiele dni. Wirus grypy, w zależności od warunków, może przeżyć od 5 godzin do 7 dni. Koronawirus w sprzyjających warunkach jest natomiast aktywny od 9 godzin do aż 28 dni. Dlatego tak ważna jest dezynfekcja pomieszczeń. Ozon jest jednym z najsilniejszych utleniaczy. Jest o wiele skuteczniejszy w zwalczaniu wirusów, bakterii, pleśni, grzybów i różnego rodzaju alergenów niż chlor czy fluor. Pozwala usunąć także roztocza i insekty, które namnażają się w sprzyjających warunkach w naszym otoczeniu.

Największą zaletą ozonu, jest to, że jego rozkład nie pozostawia po sobie żadnych toksycznych substancji. Poza tym posiada niezwykłą skutecznością w niszczeniu bakterii i wirusów. Jest to metoda niewymagająca użycia żadnych środków chemicznych. Nadmiar ozonu po upływie określonego czasu rozkłada się do tlenu. Ozon sprawia, że dezynfekcja pomieszczeń przy jego wykorzystaniu jest ekologiczna i przyjazna dla środowiska. Nie odkłada się on w tkankach organizmów żywych, glebie ani wodzie.

ZADZWOŃ

Jak przebiega dezynfekcja pomieszczeń ozonem?

Pomieszczenie, które poddajemy dezynfekcji poprzez ozonowanie, odpowiednio przygotowujemy do tego. Wszelkie przedmioty wrażliwe na działanie ozonu usuwamy z danego wnętrza lub zabezpieczone grubą folią. Są to np. te wykonane z gumy naturalnej. Warto zakryć także cenne meble oraz pamiątki takie jak np. obrazy. W pomieszczeniach, które dezynfekujemy, nie mogą przebywać ludzie, zwierzęta ani rośliny. Po usunięciu lub zabezpieczeniu sprzętów, które są narażone na uszkodzenia, wnętrze uszczelniamy za pomocą folii i taśmy. Jest to konieczne po pierwsze po to, aby szkodliwy dla ludzi w tak dużym stężeniu ozon nie wydostawał się na zewnątrz. Po drugie dlatego, aby móc uzyskać odpowiednie jego stężenie w dezynfekowanym pomieszczeniu.

Po zakończeniu przygotowań ustawiamy w odpowiednich miejscach i uruchamiamy generatory ozonu. Czas ich działania jest zależny przede wszystkim od powierzchni pomieszczenia. Po uzyskaniu we wnętrzu pożądanego stężenia ozonu, dającego gwarancję neutralizacji wszystkich szkodliwych dla naszego zdrowia patogenów. Generatory są wyłączane. Następnie pomieszczenie są wietrzone przez około 30 minut. Zaleca się jednak wyłączenie go z użytkowania na minimum 4 godziny. Przed wejściem do wnętrz wykonujemy pomiar stężenia ozonu, aby się upewnić, że przebywanie w nich jest zupełnie bezpieczne.

ZADZWOŃ

Dlaczego warto zlecić nam dezynfekcje pomieszczeń za pomocą ozonu?

Ozonowanie pozwala usunąć z pomieszczeń prawie 100% drobnoustrojów, które się w nich znajdują. Jest to szczególnie ważne we wnętrzach, w których przebywa wiele osób. W takich przypadkach następuje także duże nagromadzenie się bakterii i wirusów. Ozon wnika w każdą szczelinę, a także w powierzchnie chropowate, jak dywany, firany czy tapicerka. Pozwala to bardzo dokładnie pozbyć się wszelkich niepożądanych drobnoustrojów. Dysponujemy profesjonalnym, bardzo wydajmy sprzętem. Nasi pracownicy mają duże doświadczenie i potrzebną wiedzę, aby szybko, sprawnie i skutecznie zdezynfekować każde pomieszczenie za pomocą ozonu.

W przypadku zainteresowania naszymi usługami zapraszamy do kontaktu.

Działanie i właściwości ozonu.

ZADZWOŃ

Dezynfekcja pomieszczeń

W naszej ofercie jest również fumigacja – dezynfekcja fumigacyjna

ZADZWOŃ !!