Eliminacja alergenów i roztoczy

Eliminacja alergenów i roztoczy za pomocą ozonu

Alergia jest jedną z chorób cywilizacyjnych współczesnego świata. Szacuje się, że w naszym kraju cierpi z jej powodu aż 30% społeczeństwa. Różnego rodzaju substancje powodują u niektórych osób nieprzyjemne reakcje układu immunologicznego. Są to takie substancje jak m.in. sierść zwierząt, roztocza, zarodniki pleśni oraz grzybów, czy pyłki roślin. Organizm przy kontakcie z alergenem wytwarza silne przeciwciała. Prowadzi to do powstania stanu zapalnego. Jego objawem najczęściej jest łzawienie oczu, katar, różnego rodzaju reakcje skórne. W przypadku silnych uczuleń nawet wstrząs anafilaktyczny i śmierć osoby uczulonej. Alergicy często skarżą się na swoje samopoczucie. Ulgę i wyraźną poprawę stanu zdrowia wielu z nich przynosi oczyszczenie domu lub mieszkania z alergenów. Dlatego tak ważna jest eliminacja alergenów i roztoczy.

ZADZWOŃ

Metody eliminowania alergenów w pomieszczeniach

Wiele osób cierpi z powodu alergii na kurz. Właściwe na odchody roztoczy, czyli mikroskopijnej wielkości pajęczaków, które w nim żyją. Okresem, w którym objawy uczulenia na nie się nasilają, jest jesień i zima. Wiąże się to bowiem z gorszą wentylacją i rzadszym wietrzeniem pomieszczeń. Aby zmniejszyć uciążliwe objawy alergii konieczne, jest dokładne usunięcie alergenów. Najlepiej zrobić to poprzez częste odkurzanie mieszkania, mycie podłóg i przecieranie wszystkich powierzchni, na których gromadzi się kurz, na mokro. Należy także często prać tapicerki, firanki i dywany.

Nagromadzenie kurzu może doprowadzić do silnych reakcji organizmu, w tym do atopowego zapalenia skóry i astmy. Jest on złożony m.in. z cząsteczek ziemi, piasku, a także wielu innych substancji w tym resztek naszego naskórka. Zacznie prostszym i skuteczniejszym sposobem na pozbycie się roztoczy oraz innych alergenów takich jak np. sierść zwierząt domowych, jest ozonowanie. Po jego przeprowadzeniu stan zdrowia mieszkańców domu lub mieszkania cierpiących z powodu alergii znacznie się poprawia.

ZADZWOŃ

Eliminacja alergenów za pomocą ozonowania

Ozonowanie pomieszczeń domu lub mieszkania pomoże skutecznie uwolnić je od uciążliwych dla mieszkańców alergenów. W ten sposób można pozbyć się np. sierści kota i śladów jego moczu silnie uczulającego po poprzednich lokatorach. Ozonowanie pozwala także skutecznie na długi czas usunąć roztocza z naszego otoczenia. Ich cykl życia wynosi około 4 tygodnie. Wystarczy więc przeprowadzić ozonowanie raz w miesiącu, aby nie odczuwać skutków alergii na nie. Metoda ta eliminuje także zarodniki pleśni i grzybów. Również pyłki roślin, które przez otwarte okna dostały się do naszego mieszkania. Ozon rozpylony za pomocą specjalnego generatora w pomieszczeniach naszego domu, skutecznie rozbija i eliminuje cząsteczki różnego rodzaju alergenów. Dodatkowo usuwa z naszego otoczenia wirusy i bakterie oraz neutralizuje wszelkie zapachy. Jedynym skutkiem ubocznym jego zastosowania w domu jest niezwykle świeży zapach podobny do tego, jaki czujemy po burzy.

Dlaczego warto zlecić nam eliminację alergenów ozonem?

Dysponujemy profesjonalnym sprzętem oraz wiedzą i doświadczeniem. Dzięki temu przy wykorzystaniu ozonu skutecznie możemy pozbyć się alergenów z Twojego otoczenia. Ozonowanie przynosi natychmiastową poprawę stanu zdrowia osób przebywających w pomieszczeniach, poddanych oczyszczaniu z alergenów.

W przypadku zainteresowania naszymi usługami zapraszamy do kontaktu.

Działanie i właściwości ozonu.

ZADZWOŃ

Eliminacja alergenów i roztoczy

W naszej ofercie jest również odgrzybianie klimatyzacji

ZADZWOŃ !!