Fumigacja – dezynfekcja fumigacyjna

Dezynfekcja fumigacyjna – nocospray

W wielu miejscach zapewnienie bezpieczeństwa mikrobiologicznego jest szczególnie ważne. Wśród nich można wymienić gabinety lekarskie, sale szpitalne, karetki pogotowia. Ważne są również budynki użyteczności publicznej, urzędy, szkoły, przedszkola, czy pomieszczenia biurowe i zakłady pracy. Tylko skuteczna dezaktywacja bakterii i wirusów, które się tam znalazły, jest gwarancją zdrowia pacjentów lub klientów i obsługującego ich personelu. Najczęściej stosowaną metodą oczyszczania pomieszczeń ze wszelkich szkodliwych dla człowieka patogenów jest ich fumigacja, czyli zamgławianie środkami chemicznymi.

ZADZWOŃ

Na czym polega fumigacja?

Proces fumigacji polega na rozpylaniu za pomocą specjalnych urządzeń roztworu środka chemicznego. Najczęściej do tego celu wykorzystywany jest w pełni biodegradowalny nadtlenek wodoru. Fumigator wytwarza suchą mgłę o wielkości około 5 mikronów, która dostaje się do każdej najmniejszej szczeliny w danym pomieszczeniu. Usuwa zatem zarazki z miejsc, do których trudno dotrzeć tradycyjnymi metodami lub jest to po prostu niemożliwe. Metoda ta pozwala także wyeliminować ryzyko błędu ludzkiego, który może mieć katastrofalne skutki. Metoda suchej fumigacji to najlepszy sposób na to, aby w krótkim czasie wykonać dezynfekcję także sprzętów elektronicznych. Nie powoduje korozji powierzchni, z którymi ma styczność i nie pozostawia osadu. Może być zatem stosowana np. w salach operacyjnych czy intensywnej terapii, gdzie znajdują się socjalistyczne urządzenia. Podczas fumigacji pomieszczenia są one równocześnie odkażane w bezpieczny sposób.

Jak przebiega fumigacja?

Aby przeprowadzić dekontaminację metodą fumigacji, konieczne jest opuszczenie pomieszczeń przez ludzi, zwierzęta oraz zabranie z nich wszystkich roślin. Zaletą zamgławiania nadtlenkiem wodoru jest to, że nie pozostawia on po sobie żadnego zapachu. Chyba, że zastosowany środek miał odpowiedni dodatek, np. aromatu miętowego. Wówczas po zakończonym zabiegu pozostaje delikatny, świeży zapach o lekkiej nucie mięty. Po rozpyleniu środka w pomieszczeniach bardzo szybko zachodzi proces dyfuzji. Sprawia to, że już po upływie 60 minut można powrócić do ich użytkowania.  Metodę tę można stosować stosunkowo często, bez skutków ubocznych, co jest szczególnie ważne w przypadku sal operacyjnych, czy gabinetów lekarskich. Fumigację można przeprowadzać systematycznie, aby nie pozwolić na rozwój szkodliwych dla zdrowia pacjentów patogenów. Można jednak stosować ją również doraźnie. Np. w sytuacji, gdy konieczne jest zdezynfekowanie danego pomieszczenia po tym, jak przebywał w nim pacjent, który był zakażony.

ZADZWOŃ

W jakich przypadkach fumigacja sprawdza się najlepiej?

Dezynfekcja pomieszczeń metodą fumigacji przeprowadzana jest najczęściej w szpitalach i innych placówkach medycznych. Pozwala ona bowiem szybko i skutecznie usnąć wirusy i bakterie ze wszystkich powierzchni. Jest to ważne w takich miejscach jak sale chorych, na oddziałach zakaźnych, intensywnej terapii oraz salach operacyjnych. W takich miejscach jest to szczególnie ważne. W razie potrzeby przeprowadza się także dezynfekcję wielu innych pomieszczeń szpitalnych oraz ambulansów, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się szkodliwych patogenów. Metodę fumigacji wykorzystuje się również do odkażania gabinetów lekarskich, stomatologicznych, weterynaryjnych  oraz laboratoriów.

Dlaczego warto powierzyć nam przeprowadzenie fumigacji?

Mamy duże doświadczenie w dezynfekcji metodą fumigacji pomieszczeń szpitalnych, gabinetów medycznych, karetek pogotowia. Również budynków użyteczności publicznej, wnętrz firmowych, szkolnych i przedszkolnych oraz prywatnych mieszkań. Dysponujemy profesjonalnym, nowoczesnym i bardzo wydajnym sprzętem. Korzystamy z najlepszych środków chemicznych, które są w pełni biodegradowalne. Osoby tworzące nasz zespół mają ogromną wiedzą na temat dezynfekcji metodą fumigacji. Potwierdzają to liczne certyfikaty. Dzięki temu jesteśmy w stanie skutecznie usunąć wszelkie chorobotwórcze drobnoustroje z każdego pomieszczenia i znajdującej się w nim powierzchni.

W przypadku zainteresowania naszymi usługami zapraszamy do kontaktu.

Działanie i właściwości ozonu.

ZADZWOŃ

Fumigacja

W naszej ofercie jest również usuwanie zapachu – deodoryzacja

ZADZWOŃ !!