Koronawirus

Koronawirus – usuwanie za pomocą ozonu

Objawami świadczącymi o zainfekowaniu organizmu wirusem SARS-Cov-2 (koronawirus) są przede wszystkim kaszel i duszności, a także gorączka, bóle mięśni, ogólne zmęczenie oraz utrata smaku i zmysłu powonienia. Jest on najbardziej niebezpieczny dla osób starszych oraz tych cierpiących z powodu chorób przewlekłych i z osłabioną odpornością. Od wielu miesięcy nie udało się znaleźć skutecznego środka farmakologicznego powalającego na jego wyleczenie lub ograniczenie rozprzestrzeniania się. Do czasu wynalezienia szczepionki lub skutecznego leku możemy tylko starać się zapobiegać klejonym zakażeniom.

ZADZWOŃ

Metody ochrony przed koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia wydało zalecenia stosowanie, których pozwala znacznie zmniejszyć ryzyko zakażenia wirusem SARS-Cov-2. Najważniejszym z nich jest częste mycie rąk przy użyciu wody i mydła. W sytuacji, gdy nie mamy ku temu warunków, powinniśmy stosować specjalne płyny i żele dezynfekujące na bazie alkoholu, o jego stężeniu nie niższym niż 60%. Należy także zakrywać usta i nos za pomocą maseczek oraz zachowywać dystans społeczny. Wskazane jest również unikanie dotykania oczu, ust i nosa zanieczyszczonymi rękami, ponieważ może to spowodować zainfekowanie.

ZADZWOŃ

Koronawirus – czy ozonowanie niszczy koronawirusa?

Ozon jest gazem, który bardzo silnie działa bakteriobójczo i wirusobójczo. Uszkadza on błony komórkowe bakterii poprzez utlenianie lipidów. Prowadzi to do utraty ich żywotność i możliwość rozmnażania się, a także wywołuje zmiany w przepuszczalności błon komórkowych. W przypadku wirusów uszkadza ich otoczkę białkową i łańcuchy peptydowe. Dzięki temu tracą one możliwość łączenia się z komórkami. Zablokowany zostaje także podział RNA, a tym samym namnażanie dotychczas znanych wirusów.

Ministerstwo Zdrowia dopuszcza ozonowanie jako metodę oczyszczania pomieszczeń, w których przebywały osoby, u których potwierdzono zakażenie wirusem SARS-Cov-2. Badania naukowe potwierdzają, że ozon skutecznie niszczy wirusa SARS. Budowa SARS-Cov-2 jest w 85% taka sama, co pozwala twierdzić, że za pomocą ozonowania możliwa jest jego eliminacja. Metoda ta pozwala zatem dokładnie oczyścić powietrze oraz wszystkie powierzchnie w jego wnętrzu z wszelkich bakterii, wirusów, a także zarodników grzybów i pleśni. Zaletą ozonu jest doskonała penetracja wszystkich szczelin oraz porowatych materiałów.

Ozonowanie jest zalecane w pomieszczeniach, gdzie przebywały osoby, u których potwierdzono zakażenie wirusem. Może być także skuteczne w samochodach osobowych i ambulansach. Metoda ta wykorzystywana jest również w środkach transportu publicznego, w szkołach i przedszkolach, a także budynkach użyteczności publicznej, jak urzędy czy przychodnie i ośrodki zdrowia. W tym miejscu należy jednak zaznaczyć, że ozonowanie usuwa wirusy obecne w pomieszczeniach poddawanych dezynfekcji, jednak nie zabezpiecza ich przed ponownym ich wnikaniem. Nie zwalnia to zatem ich użytkowników z konieczności stosowania zalecanych środków ostrożności.

Jak przebiega ozonowanie pomieszczeń, w których przebywały osoby zakażone koronawirusem?

Nasi technicy  rozpoczynają prace od przygotowania pomieszczenia do dezynfekcji za pomocą ozonowania. W tym celu muszą z niego ewakuować wszystkie osoby, zwierzęta oraz rośliny. Następnie wnętrze jest uszczelniane i ustawiane w nim generatory ozonu. Ogromna wiedza i doświadczenie osób tworzących nasz zespół są gwarancją bezpieczeństwa całego procesu. Dla skutecznego wyeliminowania wirusa największe znaczenia ma zastosowanie odpowiedniego stężenia ozonu. Po wyłączeniu generatorów, można wejść do środka dopiero wówczas, gdy poziom ozonu spadnie do bezpiecznej wartości. Nasi pracownicy dysponują urządzaniami pomiarowymi pozwalającymi na sprawdzenie jego stężenia.

W przypadku zainteresowania naszymi usługami zapraszamy do kontaktu.

Działanie i właściwości ozonu.

ZADZWOŃ

Koronawirus

W naszej ofercie jest również ozonowanie

ZADZWOŃ !!