Magazyny, hale produkcyjne

Ozonowanie magazynu, ozonowanie hali produkcyjnej

Utrzymywanie najwyższych standardów czystości jest szczególnie ważne w halach, gdzie przetwarzana jest żywność oraz magazynach, w których jest ona składowana. Bardzo ważne jest to, aby nie dopuścić do namnażania się chorobotwórczych patogenów ani rozwoju insektów mogących zagrozić bezpieczeństwu żywności. Dlatego przeprowadzamy również ozonowanie magazynu czy ozonowanie hali produkcyjnej.

ZADZWOŃ

Dlaczego warto wykonać ozonowanie hali produkcyjnej, hodowlanej lub ozonowanie magazynu? Ozonowanie magazynów. Magazyny – ozonowanie

Utrzymanie czystości w halach, gdzie przetwarzamy żywność lub hodujemy zwierzęta, jest bardzo ważne. Wszystkie urządzenia wykorzystujemy w procesach przemysłowych powinny być sterylnie czyste tak, jak ich otoczenie. W przeciwnym razie dojdzie do namnożenia się różnego rodzaju patogenów, które mogą skazić wytwarzane produkty spożywcze.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów, aby temu zapobiec, jest ozonowanie. Dezynfekcja powietrza w halach i wszelkich znajdujących się w nich powierzchni za pomocą ozonu nie tylko zapewnia bezpieczeństwo produkowanej żywności i pracowników, ale jednocześnie przedłuża jej świeżość. Tak jest np. w przypadku owoców i warzyw. Ozon jest wykorzystujemy w zakładach zajmujących się przetwórstwem surowego mięsa i ryb, a także innych surowych produktów odzwierzęcych. Pozwala bowiem na skuteczną eliminację chorobotwórczych drobnoustrojów, które szybko się w nich rozwijają. Ozonowanie niszczy również strzępki pleśni i jej zarodniki. Zarówno te obecne na różnego rodzaju powierzchniach, jak i te unoszące się w powietrzu.

Dezynfekcja ozonem przeprowadzamy także w halach hodowlanych. Po odchowaniu partii zwierząt, np. kurczaków kurnik oczyszczamy ze wszelkich wirusów, bakterii oraz pasożytów i insektów. Przeprowadza się ozonowanie po to, aby nie zaatakowały one kolejnej partii zwierząt. To jednak niejedyne zastosowanie ozonu w rolnictwie. Często ozon jest wykorzystujemy w magazynach i silosach ze zbożem. Ozon niszczy bowiem pleśnie i grzyby, które rozwijaj się na powierzchni ziaren, gdy zostały one zebrane przy zbyt dużej wilgotności. Zainfekowane zboże nie może być przeznaczone do przetwórstwa ani na pasze. Ozonowana jest także kukurydza. Należy zaznaczyć przy tym, że proces ten nie ma wpływu na zdolność kiełkowania nasion.

Jak widać, zastosowanie ozonu jest bardzo szerokie. Dlatego wykorzystujemy ozon przez różne gałęzie przemysłu. Do jego największych zalet zaliczyć należy przede wszystkim 100% skuteczność w likwidowaniu wszelakich zanieczyszczeń chemicznych i bakteriologicznych. Pozwala wyeliminować także różnego rodzaju insekty, które pojawiają się niekiedy w zakładach produkcyjnych, a nawet gryzonie. Dzięki temu stosujemy ozon również przy produkcji napojów oraz kosmetyków.

ZADZWOŃ

Dlaczego warto zlecić nam ozonowanie hali produkcyjnych i magazynów? Ozonowanie hali produkcyjnej

Nasz zespół posiada odpowiednie przeszkolenie potwierdzone certyfikatami do tego, aby w pełni skutecznie przeprowadzić ozonowanie dużych pomieszczeń takich jak: hale produkcyjne, przemysłowe, hodowlane, a także wszelkiego rodzaju magazyny. Dysponujemy nowoczesnymi generatorami ozonu o wysokiej wydajności. Możemy dzięki temu przeprowadzić dezynfekcję w budynkach o nawet powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych.

W przypadku zainteresowania naszymi usługami zapraszamy do kontaktu.

Działanie i właściwości ozonu.

ZADZWOŃ

Ozonowanie magazynu

Przeprowadzamy również ozonowanie żłobka, ozonowanie przedszkola, ozonowanie szkoły

ZADZWOŃ !!