Odgrzybianie klimatyzacji

Odgrzybianie klimatyzacji za pomocą ozonu

Większość z nas nie wyobraża sobie jazdy samochodem, czy pracy w nagrzanym biurze lub sklepie bez klimatyzacji. To wspaniały wynalazek znacznie podnoszący komfort podróżowania zarówno na długich, jak i krótkich trasach. Pozwala także na pracę w upalne dni w nagrzanych budynkach.  System ten wykorzystuje znane od bardzo dawna procesy fizyczne. Specjalny czynnik chłodzący krążący w obiegu zamkniętym jest sprężany i rozprężany, co powoduje zmianę jego temperatury. Gwałtowne sprężenie powoduje spadek temperatury czynnika. W wyniku tego przepływające przez parownik powietrze ulega schłodzeniu i jest wydmuchiwane do kabiny samochodu lub pomieszczenia. Parownik pracuje w niskiej temperaturze i w wysokim zawilgoceniu, co sprzyja rozwojowi w jego wnętrzu grzybów, pleśni bakterii oraz roztoczy. Oddychanie powietrzem zanieczyszczonym tymi drobnoustrojami może powodować pogorszenie się samopoczucia. Dlatego warto dbać o systematyczne odgrzybianie klimatyzacji i oczyszczanie układu klimatyzacji ze szkodliwych mikroorganizmów.

ZADZWOŃ

Ozonowanie klimatyzacji samochodowej

Ozonowanie klimatyzacji samochodowej należy przeprowadzić przynajmniej raz w roku, najlepiej wiosną. W okresie zimowym jej układ jest szczególnie narażony na rozwój pleśni i grzybów. Aby proces był skuteczny najlepiej sięgnąć po pomoc profesjonalistów. Ozonowanie klimatyzacji przeprowadza się, umieszczając generator ozonu we wnętrzu samochodu. Należy przy tym ustawić nadmuch na najwyższy bieg i zamknąć obieg powietrza. W kilka chwil ozon dotrze do każdego zakamarka klimatyzacji, niszcząc wszelkie drobnoustroje, które się w niej rozwinęły. Usunie przy okazji także nieprzyjemny zapach we wnętrzu kabiny, którego źródłem mogą być substancje jak np. dym tytoniowy lub zapach wilgoci, który wniknął w podsufitkę i tapicerkę. Cały proces trwa od 15 do 60 minut. Po jego zakończeniu należy wywietrzyć auto. Po kilkunastu minutach można z niego bezpiecznie korzystać.

ZADZWOŃ

Ozonowanie klimatyzacji w biurze i domu

Użytkownicy klimatyzacji domowych i biurowych także powinni dbać o regularne jej czyszczenie. Jest to ważne, ponieważ pozwala na bardziej efektywną pracę klimatyzatora oraz chroni nasze zdrowie. Klimatyzatory stacjonarne produkują dużo wilgoci podczas chłodzenia. Sprzyja to rozwojowi pleśni  i grzybów, które krążą wraz ze schłodzonym powietrzem we wnętrzach, w których przebywamy. Skutki tego rodzaju zanieczyszczenia powietrza odczuwają szczególnie osoby cierpiące na alergię. Dlatego przynajmniej raz w roku, należy wyczyścić i odgrzybić cały układ, wymieniając jednocześnie filtr klimatyzatora.

Czynność tę najlepiej powierzyć profesjonalnej firmie, dysponującej odpowiednim sprzętem oraz wiedzą i doświadczeniem. Najskuteczniejszym sposobem oczyszczania klimatyzacji jest ozonowanie, które pozwala zniszczyć wszystkie zagrażające naszemu zdrowiu drobnoustroje, które rozwinęły się w jej układzie. Usuwa także nieprzyjemny zapach stęchlizny, który może wydobywać się z zagrzybionego urządzenia.

Dlaczego warto powierzyć nam odgrzybianie klimatyzacji?

Nasi technicy dysponują wiedzą i ogromnym doświadczeniem w ozonowym oczyszczaniu klimatyzacji zarówno w samochodach, jak i biurach czy mieszkaniach prywatnych. Na miejsce przybywają z profesjonalnym sprzętem. Dobierają odpowiednie parametry jego pracy, aby proces ozonowania był skuteczny. Po zakończeniu pracy generatora ozonu, w niedługim czasie można powrócić do użytkowania pomieszczeń, czy samochodu.

W przypadku zainteresowania naszymi usługami zapraszamy do kontaktu.

Działanie i właściwości ozonu.

ZADZWOŃ

Odgrzybianie klimatyzacji

W naszej ofercie jest również ozonowanie na koronawirusa

ZADZWOŃ !!