Ozonowanie po pożarze

Ozonowanie po pożarze

Nie zawsze pożar domu, mieszkania lub innego budynku oznacza całkowite jego zniszczenie. Często ogień udaje się w porę opanować i nie dochodzi do doszczętnego spalenia. Mimo to szkody po pożarze zawsze są duże. Powoduje je bowiem nie tylko ogień, ale także woda użyta do jego gaszenia, a przede wszystkim pokrywająca wszystko sadza. Niezbędne w takim przypadku jest ozonowanie po pożarze.

ZADZWOŃ

Dlaczego warto wykorzystać ozon podczas usuwania skutków pożaru?

Sprzątanie po pożarze to bardzo trudny i niebezpieczny dla zdrowia proces. Nie warto robić tego samodzielnie. Możemy się bowiem przy tym zatruć różnego rodzaju substancjami chemicznymi uwolnionymi podczas spalania mebli, różnego rodzaju urządzeń elektrycznych, a także powłok ścian i podłóg. Toksyczne opary unoszą się w pomieszczeniach objętych ogniem jeszcze długo po jego ugaszeniu. Oczyszczenie ścian, podłóg mebli oraz innych sprzętów, których nie zniszczył ogień, z sadzy jest bardzo trudne. Warto zatem zdać się na profesjonalistów. Dysponują oni odpowiednią wiedzą i sprzętem pozwalającym na przeprowadzenie sprzątania po pożarze szybko i sprawnie. Odzyskają przy tym jak najwięcej mebli, urządzeń i innych przedmiotów znajdujących się w mieszkaniu podczas pożaru.

Samo uprzątnięcie pogorzeliska to jednak zbyt mało, aby móc ponownie używać mieszkania. Zapach spalenizny głęboko wnika w ściany, podłogi oraz meble. Samo wietrzenie nie pozwoli usunąć go na stałe. Często nawet po odświeżeniu ścian czuć nieprzyjemną woń. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na to, aby pozbyć się zapachu spalenizny, jest ozonowanie wszystkich pomieszczeń. Po pożarze najlepiej przeprowadzić je metodą uderzeniową. Doprowadza się wówczas do wysokiego stężenia ozonu w pomieszczeniach przez stosunkowo krótki czas. Proces ten pozwala zniwelować zapach spalenizny, który wniknął głęboko w strukturę ścian, podłóg oraz wszystkich sprzętów znajdujących się w mieszkaniu. Ozon rozbija i usuwa także wszystkie niebezpieczne dla zdrowia człowieka substancje chemiczne, które pozostały w pomieszczeniach po pożarze. Gdy po wywietrzeniu wnętrz okaże się, że zapach nadal jest wyczuwalny, wówczas należy powtórzyć ozonowanie.

ZADZWOŃ

Ozonowanie po pożarze – wykwalifikowani specjaliści

Najlepsze efekty w takich przypadkach przynosi generowanie ozonu o niskim stężeniu przez wiele godzin. W ten sposób gaz ten dotrze do wszystkich szczelin oraz wniknie we wszystkie powierzchnie. W ten sposób niweluje najmniejsze cząsteczki zanieczyszczeń odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach.

Na koniec warto dodać, że ozon pozwala pozbyć się także zarodników pleśni i grzybów. Zaczęły się one rozwijać się w zalanych wodą, użytą do gaszenia ognia, pomieszczeniach. Usuwa także towarzyszący temu zapach stęchlizny.

Dlaczego warto zlecić nam ozonowanie po pożarze?

Nasz zespół tworzą wykwalifikowani specjaliści. Mają oni nie tylko duże doświadczenia w dezynfekowaniu różnego rodzaju pomieszczeń ozonem, ale także w sprzątaniu po pożarach. Pozwala nam to dobrać metodę, która w danym przypadku przyniesie najlepsze efekty. Dysponujemy przy tym nowoczesnym i wydajnym sprzętem, co gwarantuje najwyższy poziom usług.

W przypadku zainteresowania naszymi usługami zapraszamy do kontaktu.

Działanie i właściwości ozonu.

ZADZWOŃ

Ozonowanie po pożarze

Przeprowadzamy również ozonowanie domu

ZADZWOŃ !!