Ozonowanie

Ozonowanie to obecnie najskuteczniejsza i najbardziej popularna metoda dezynfekcji i dezodoryzacji. Pozwala trwale wyeliminować nie tylko zapachy pochodzenia organicznego i chemicznego. Pozwala również usunąć wszelkie szkodliwe dla naszego zdrowia bakterie i wirusy oraz różnego rodzaju alergeny wziewne i kontaktowe. W wielu przypadkach zwykłe sprzątanie i mycie powierzchni to za mało, aby pozbyć się groźnych dla naszego zdrowia drobnoustrojów. Wiele firm i instytucji publicznych, a także właścicieli prywatnych mieszkań decyduje się na ozonowanie pomieszczeń. Daje to całkowitą pewność co do oczyszczenia ich ze wszelkich szkodliwych patogenów, w tym koronawirusa.

ZADZWOŃ

Na czym polega ozonowanie?

Ozonowanie polega na wymieszaniu powietrza z ozonem generowanym przez specjalnie do tego przeznaczone urządzania. Ozon zabija w ten sposób wszystkie wirusy, bakterie oraz alergeny obecne w danym wnętrzu. Czas ozonowania zależny jest przede wszystkim od wielkości powierzchni. Po zakończeniu ozonowana należy dokładnie wywietrzyć dane pomieszczenie, zanim znów zacznie być użytkowane. Dostęp świeżego powietrza i jego swobodna wymiana powinna być zapewniona przez około 30 minut.

Kiedy warto zastosować proces ozonowania?

Ozonowanie od dawna wykorzystujemy do odkażania pomieszczeń w szpitalach, przychodniach, gabinetach medycznych, a także karetkach pogotowia ratunkowego. To najskuteczniejszy sposób na pozbycie się ze wszystkich powierzchni chorobotwórczych patogenów. W czasie pandemii koronawirusa ozonowanie przeprowadza się również w budynkach użyteczności publicznej, biurach. Również w zakładach pracy, gdzie wykryto ogniska zakażeń. Jest to także najlepszy sposób na oczyszczenie z drobnoustrojów samochodów firmowych oraz aut służących do transportu publicznego. Ozon usuwa też pleśnie i grzyby, dlatego wykorzystujemy go do oczyszczania układu klimatyzacji w samochodach. Coraz więcej osób decyduje się na ozonowanie własnych mieszkań. Pozwala to bowiem na oczyszczenie powietrza we wnętrzach z pleśni, grzybów i wielu innych alergenów. Bardzo skutecznie neutralizuje nieprzyjemne zapachy, których nie udało się pozbyć w żaden innych sposób. Często zdarza się, że po ozonowaniu mieszkania stan zdrowia jego mieszkańców znacznie się poprawia.

ZADZWOŃ

Jakie zanieczyszczenia usuwa ozonowanie?

Pleśnie i grzyby – szczególnie takie pomieszczenia jak kuchnia i łazienka są narażone na ich rozwój. Jednak mogą one rozwijać się także w innych wnętrzach, gdzie panuje podwyższony poziom wilgoci. Przed przeprowadzeniem ozonowania należy jednak zlikwidować przyczynę rozwoju pleśni, aby efekt był trwały.

Drobnoustroje atakujące przewód pokarmowy – w miejscach, gdzie przetwarzane są surowe mięso i jaja mogą rozwijać się bakterie powodujące zatrucia pokarmowe. Ozonowanie blatów i innych powierzchni mających kontakt z żywnością pozwala całkowicie je wyeliminować. Jest to szczególnie ważne w punktach gastronomicznych, które są odpowiedzialne za zdrowie swoich klientów.

Bakterie przenoszone przez zwierzęta domowe – koty, psy i inni pupile przebywający w naszych domach pozostawiają na podłodze, dywanach oraz meblach tapicerowanych różnego rodzaju drobnoustroje. Mogą być niebezpieczne dla człowieka, w tym bakterie kałowe. Ozonowanie pozwala usunąć wszelkie bakterie i alergeny odzwierzęce z podłóg i wszelkich sprzętów domowych.

Alergeny – ozon skutecznie eliminuje z pomieszczeń domowych i nie tylko większość alergenów takich jak roztocza czy białko występujące w moczu kota, które jest jednym z najsilniejszych alergenów. Przy jego wykorzystaniu możemy także skutecznie pozbyć się ftalanów czy aldehydów. Mogą one zostać uwolnione z laminowanych, malowanych lub foliowanych nowych mebli. Ozonowanie domu może znacząco wpłynąć na zdrowie jego mieszkańców, którzy zmagają się z alergiami.

Dezodoryzacja – niekiedy walka z nieprzyjemnym zapachem w domu czy mieszkaniu, jest niezwykle trudna. Szczególnie uciążliwe są zapachy pozostawione przez zwierzęta, dym tytoniowy, a także zapach spalenizny nawet po niewielkim pożarze, czy odór skrajnie zaniedbanego mieszkania. Czasem ani gruntowne sprzątanie, ani odświeżacze powietrza nie są w stanie uwolnić pomieszczeń od odoru. Ozon zrobi to trwale i skutecznie. Wszelkie nieprzyjemne zapachy usuwamy, a we wnętrzach zapanuje świeże i czyste powietrze.

W przypadku zainteresowania naszymi usługami zapraszamy do kontaktu.

Działanie i właściwości ozonu.

ZADZWOŃ

Ozonowanie

W naszej ofercie jest również dezynfekcja pomieszczeń

ZADZWOŃ !!