Ozonowanie pojazdu – ozonowanie karetek, ozonowanie taksówek, pojazdów do przewozu osób
Nacisk na sterylność wnętrz karetek pogotowia jest w czasie pandemii jeszcze większy niż zazwyczaj. To jeden z najważniejszych czynników, który pozwala zapobiegać przenoszeniu wirusa na kolejnych pacjentów. Systematyczna dezynfekowania pojazdów służących do publicznego transportu osób, takich jak busy i autobusy, czy taksówki, również ma ogromne znaczenie dla ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dlatego tak ważne jest ozonowanie pojazdu.
Dlaczego należy przeprowadzić ozonowanie autobusów, ozonowanie taksówek i ozonowanie karetek pogotowia?
Do wnętrza karetki pogotowia trafia mnóstwo różnego rodzaju bakterii wirusów i innych chorobotwórczych patogenów. Pacjenci przez nie transportowani cierpią na różne choroby lub są po wypadkach. Po ich przewiezieniu do szpitala w ambulansie na różnych powierzchniach pozostaje wiele rozmaitych drobnoustrojów. Niekiedy trzeba usunąć także ślady krwi czy innych płynów ustrojowych. Stwarza to zagrożenie dla kolejnych pacjentów, szczególnie w czasie pandemii, kiedy karetki często przewożą osoby zakażone koronawirusem. Podobnie jest w środkach transportu publicznego takich jak autobusy czy taksówki. Codziennie przewija się przez nie mnóstwo osób, przenoszących ze sobą wiele różnych bakterii i wirusów. Pozostają one na powierzchniach we wnętrzu pojazdu, a także w powietrzu.
Najskuteczniejszym sposobem na ograniczenie liczby zakażeń jest systematyczne ozonowanie wnętrz tego typu pojazdów. Ozon dociera do najmniejszych szczelin i zakamarków, do których trudno dotrzeć innymi metodami. Jego skuteczność w zwalczaniu wirusów i bakterii jest potwierdzona. Ministerstwo Zdrowia dopuszcza go także w walce z wirusem SARS-Cov-2. Podczas badań naukowych potwierdzono, że gaz ten niszczy wirusa SARS, którego budowa jest w 85% taka sama jak koronawirusa, który wywołał pandemię.
Jak przebiega ozonowanie pojazdu?
Przed wykonaniem ozonowania karetki, autokaru czy taksówki, konieczne należy posprzątać jej wnętrze. Należy usunąć wszelkie śmieci oraz umyć, najlepiej przy wykorzystaniu środka dezynfekującego wszystkie powierzanie w jego wnętrzu. W czasie ozonowania we wnętrzu pojazdu nie mogą przebywać żadne osoby ani zwierzęta. Czas pracy generatora ozonu jest zależny od wielkości danego pojazdu. Aby uzyskać odpowiednie jego stężenie w karetce pogotowia, zazwyczaj wystarczy 30 minut. Bardzo ważne jest przy tym to, aby zabezpieczyć miejsce ozonowania pojazdu, przed dostępem osób trzecich. Podczas dezynfekcji z samochodu może wydobywać się ozon, który w dużym stężeniu jest bardzo szkodliwy. Ozonowanie większych samochodów wymaga stosunkowo dłuższego czasu lub bardziej wydajnego urządzenia. Po przeprowadzeniu procesu odkażania ozonem należy dobrze wywietrzyć pojazd i po kilkunastu minutach można go ponownie używać.
Dlaczego warto zlecić nam ozonowanie ambulansów oraz środków transportu publicznego?
Nasz zespół ma duże doświadczenie w ozonowaniu różnego rodzaju pojazdów i niezbędną wiedzę potwierdzoną certyfikatami, która gwarantuje skuteczność naszych działań. Dysponujemy nowoczesnym i bardzo wydajnym sprzętem. Pracujemy w niestandardowych godzinach oraz w weekendy. Pozwala to naszym klientom przygotować pojazdy np. w nocy lub dni wolne, aby następnego dnia rano były gotowe do użytku.
W przypadku zainteresowania naszymi usługami zapraszamy do kontaktu.
Działanie i właściwości ozonu.

Przeprowadzamy również ozonowanie po zalaniu