Pomieszczenia, biura, lokale

Ozonowanie pomieszczeń, ozonowanie biura, ozonowanie lokali

W pomieszczeniach biurowych czy lokalach handlowych, z których każdego dnia korzysta wiele osób, mogą rozwijać się różnego rodzaju chorobotwórcze patogeny. Niebezpieczne dla naszego zdrowia mikroorganizmy są niewidoczne gołym okiem. W niektórych przypadkach mogą być jednak powodem złego samopoczucia, a nawet śmiertelnych chorób. Warto zatem systematycznie dbać o dezynfekcję biur, sal obsługi klienta czy ciągów komunikacyjnych, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom i klientom poprzez ozonowanie pomieszczeń.

ZADZWOŃ

Dlaczego warto przeprowadzić ozonowanie biura, lokalu handlowego i innych pomieszczeń firmowych? Ozonowanie pomieszczeń

W pomieszczeniach biurowych, gdzie codziennie przebywają pracownicy i obsługiwani są klienci, dochodzi do szybkiego nagromadzenia i namnażania szkodliwych drobnoustrojów. W dużych skupiskach ludzi, przenoszonych jest wiele bakterii i wirusów, które często są odporne na działanie zwykłych środków czyszczących. Powodem złego samopoczucia i zachorowań osób przebywających we wnętrzach biurowych mogą być także roztocza. Szkodliwe są również pleśnie i grzyby rozwijające się w kurzu, wilgotnych miejscach lub układzie klimatyzacji. W zakałach produkcyjnych niekorzystny wpływ na zdrowie pracowników mają również różnego rodzaju substancje chemiczne.

Często powodem podjęcia decyzji o przeprowadzeniu dokładnej sterylizacji pomieszczeń należących do firmy jest dopiero wykrycie choroby wywołanej przez wirusy, bakterie lub pasożyty u pracownika, klienta lub pacjenta. Warto jednak pomyśleć o tym wcześniej i systematycznie przeprowadzać ozonowanie wnętrz, aby zapobiegać takim przypadkom. Profesjonalne odkażanie lokalu za pomocą ozonu eliminuje m.in. wirusa grypy, koronawirusy. Eliminuje również świerzbowca, szkarlatynę, wszawicę, gronkowca, gruźlicę, odrę, czy ospę oraz bakterie legionelli. 

Z naszych usług korzystają najczęściej duże biura, które są skupiskami bakterii i wirusów. Mogą być one łatwo przenoszone pomiędzy pracownikami poprzez korzystanie z tych samych komputerów, telefonów czy innych ogólnodostępnych urządzeń. Świadczymy usługi ozonowania także w gabinetach weterynaryjnych. Pozwala to uniknąć zainfekowania zdrowych zwierząt przez pasożyty i chorobotwórcze drobnoustroje, które mogły pozostać w pomieszczeniach, gdzie przebywały zwierzęta chore. Zachowania najwyższych standardów czystości wymagają również wszelkiego rodzaju gabinety kosmetyczne i fryzjerskie.

ZADZWOŃ

Jak przebiega ozonowanie biura i innych lokali użytkowych?

Skuteczne i bezpieczne ozonowanie pomieszczeń biurowych i innych lokali użytkowych może przeprowadzić jedynie osoba posiadająca ku temu odpowiednie kwalifikacje i profesjonalny sprzęt. Nasi pracownicy mają stosowne przeszkolenie w tym zakresie potwierdzone certyfikatami. Dysponują także nowoczesnymi generatorami ozonu o dużej wydajności.

Po przybyciu na miejsce rozpoczynamy przygotowanie wnętrz, które mają zostać poddane ozonowaniu. Najpierw należy z nich usunąć rośliny i zwierzęta oraz ewakuować ludzi. Nasi pracownicy sprawdzają również, czy w pomieszczeniach nie ma przedmiotów, które ozon mógłby uszkodzić. Kolejnym krokiem jest uszczelnienie i ustawienie generatorów. Czas ich pracy zależy przede wszystkim od metrażu i wilgotności powietrza. Kiedy ozon osiągnie zaplanowane stężenie i minie czas potrzebny na neutralizację bakterii, wirusów, pleśni, grzybów, alergenów i substancji chemicznych obecnych we wnętrzu, urządzenie jest wyłączane. Kiedy stężenie ozonu spadnie do bezpiecznego poziomu, po wykonaniu pomiarów przez naszych pracowników, można powrócić do ponownego użytkowania biura, gabinetu czy sali obsługi klientów.

W przypadku zainteresowania naszymi usługami zapraszamy do kontaktu.

Działanie i właściwości ozonu.

ZADZWOŃ

Ozonowanie pomieszczeń

Przeprowadzamy również ozonowanie magazynu i ozonowanie hali

ZADZWOŃ !!