Przedszkola, żłobki, szkoły

Ozonowanie przedszkoli, ozonowanie żłobków, ozonowanie szkół

Żłobki, przedszkola, kluby malucha oraz inne placówki opiekuńcze przeznaczone dla małych dzieci są miejscami, które mogą być źródłem rozprzestrzeniania się chorobotwórczych wirusów i bakterii, w tym koronawirusa SARS-Cov-2. Z uwagi na to, że nie można ograniczyć bezpośrednich kontaktów pomiędzy dziećmi, standardowe metody zapobiegania zachorowaniom polegające na częstym myciu rąk, wietrzeniu sal, dezynfekcji powierzchni oraz zabawek, może okazać się niewystarczające. Przy wyborze metody dezynfekcji, należy pamiętać także o tym, że niektóre odkażające preparaty chemiczne mogą być niebezpieczne dla zdrowia dzieci. Dlatego przeprowadzamy ozonowanie szkół, ozonowanie przedszkoli i ozonowanie żłobków.

ZADZWOŃ

Dezynfekcja sal lekcyjnych, przedszkolnych i żłobków za pomocą ozonowania – ozonowanie przedszkola.

Łatwym, skutecznym i w pełni bezpiecznym sposobem na pozbycie się wszelkich bakterii i wirusów w żłobkach, przedszkolach i salach lekcyjnych jest ozonowanie. Cząsteczki ozonu wytwarzane za pomocą specjalnych urządzeń, utleniają się w powietrzu. Łączą się następnie z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami organicznymi i nieorganicznymi, co powoduje ich neutralizację. Gaz ten niszczy bakterie, wirusy, pleśnie i grzyby, a także roztocza i inne alergeny. Wnika w każdą szczelinę oraz powierzchnię. Za jego pomocą można dokładnie zdezynfekować nawet trudnodostępne miejsca oraz dywany, meble tapicerowane, zasłony, czy pluszowe zabawki. Przy okazji usuwa także nieprzyjemne zapachy. Po jego zastosowaniu powietrze w pomieszczeniach jest czyste i świeże. W wyniku ozonowania nie powstają żadne szkodliwe substancje chemiczne. Po upływie określonego czasu ozon rozpada się bowiem do tlenu, którym oddychamy. Oznacza to, że po dezynfekcji przedszkola, szkoły czy żłobka przy jego wykorzystaniu. Dzieci już po kilku godzinach mogą bezpiecznie korzystać ze wszystkich pomieszczeń.

Dezynfekcja miejsc stanowiących duże skupiska dzieci jest szczególnie ważna w czasie epidemii. Ozonowanie jest dopuszczalną przez Ministerstwo Zdrowia metodą usuwania koronawirusa w miejscach, gdzie przebywały osoby, u których potwierdzono zakażenie. Pozwala zatem znacznie ograniczyć ryzyko powstania ogniska zachorowań w danej placówce. Koronawirus to jednak niejedyny patogen, jaki zwalcza ozon. Pozwala on także skutecznie pozbyć się mikrobów powodujących m.in. grypę, odrę, szkarlatynę, a także świerzb. Eliminuje również paciorkowce, wszy i bakterie legionelli. Niweluje alergeny takie jak roztocza oraz pleśnie i grzyby. Ma to duże znaczenie w przypadku dzieci zmagających się z alergiami na nie.

ZADZWOŃ

Jak przebiega ozonowanie w przedszkolach, żłobkach i szkołach? Ozonowanie szkoły

Ozonowanie placówek świadczących opiekę nad dziećmi najlepiej przeprowadzić w godzinach wieczornych,  kiedy w pomieszczeniach nie przebywają dzieci i personel. Po usunięciu z sal roślin i zwierząt oraz opuszczeniu ich przez wszystkie osoby i ich uszczelnieniu generator ozonu jest włączany. Nasi pracownicy mają duże doświadczenie i odpowiednią wiedzę. Pozwala im to dobrać odpowiedni czas pracy urządzenia do powierzchni pomieszczeń, tak aby stężenie ozonu było odpowiednio wysokie. Jedyną gwarancją skuteczności dezynfekcji wnętrz ozonem jest prawidłowość jej przeprowadzenia. Po upływie określonego czasu urządzenie wyłączy się. Również poziom ozonu spadnie z czasem do bezpiecznego poziomu, eliminując przy okazji wszelkie zanieczyszczenia organiczne i chemiczne. Rano wystarczy bardzo dokładnie wywietrzyć sale, aby dzieci i ich opiekunowie mogli z nich bezpiecznie korzystać.

W przypadku zainteresowania naszymi usługami zapraszamy do kontaktu.

Działanie i właściwości ozonu.

ZADZWOŃ

Ozonowanie szkół

Przeprowadzamy również ozonowanie hotelu

ZADZWOŃ !!