Służba zdrowia

Ozonowanie gabinetu lekarskiego

Gabinety lekarskie i stomatologiczne oraz ich poczekalnie to miejsca, gdzie ryzyko zakażenia chorobotwórczymi wirusami lub bakteriami jest szczególnie duże. Ich regularna dezynfekcja ma ogromne znaczenie. W czasie trwania pandemii koronawirusa jest to szczególnie ważne, pozwala bowiem znacznie zmniejszyć ryzyko zarażenia. Dlatego przeprowadzamy również ozonowanie gabinetu lekarskiego.

ZADZWOŃ

Korzyści wynikające z ozonowania gabinetów lekarskich, zabiegowych, poczekalni i sal chorych?

Szpitale i przychodnie to miejsca, przez które przewija się mnóstwo osób każdego dnia. W poczekalniach, gdzie gromadzą się pacjenci, oczekujący na wizytę namnaża się wiele niebezpiecznych dla zdrowia patogenów, które mogą zakażać kolejne osoby. Zachowanie idealnej czystości i regularna sterylizacja takich miejsc ma kluczowe znaczenie dla ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii.

Ozonowanie jest bardzo efektywną  metodą dezynfekcji całych pomieszczeń i wszystkich powierzchni znajdujących się w ich wnętrzu. Gaz ten wnika bowiem we wszystkie trudno dostępne zakamarki i szczeliny oraz porowate powierzchnie. Usuwa wszelkie mikroorganizmy jedno i wielokomórkowe nie tylko z blatów, podłóg czy ścian, ale także z tapicerowanych mebli i siedzeń, zasłon, rolet i innych elementów wyposażenia. Ozonowanie pozwala na sprawne i szybkie zdezynfekowanie całego pomieszczenia i sprzętu, który się w nim znajduje. Jest to doskonałe uzupełnienie dezynfekcji wykonywanej przez pracowników.

Regularne ozonowanie gabinetów lekarskich, stomatologicznych i zabiegowych, a także miejsc, w których pacjenci oczekują na wizytę, jest w dobie pandemii szczególnie ważne. Koronawirus w sprzyjających warunkach może przetrwać nawet kilka dni. Dokładna dezynfekcja pomieszczeń, gdzie jest duży ruch osób zgłaszających się z równego rodzaju schorzeniami, pozwala zmniejszyć ryzyko zakażenia innych pacjentów. W sytuacji, gdy część społeczeństwa przechodzi COVID-19 bezobjawowo ma to ogromne znaczenie.

ZADZWOŃ

Jak przebiega ozonowanie gabinetu lekarskiego, poczekalni i innych pomieszczeń w szpitalach i przychodniach?

Ozonowanie pozwala skutecznie zlikwidować szkodliwe dla zdrowia człowieka patogeny, w tym koronawirusa. Aby jednak było skuteczne, musi zostać przeprowadzone przez odpowiednio przeszklonych profesjonalistów. Najważniejszą kwestią jest uzyskanie odpowiedniego stężenia ozonu w dezynfekowanych pomieszczeniu. Nas zespół tworzą osoby, które przeszły stosowne szkolenia i uzyskały certyfikaty potwierdzające ich wiedzę w tym zakresie. Posiadają także duże doświadczenie w sterylizacji różnego rodzaju pomieszczeń. Pozwala to bardzo precyzyjnie dobrać czas działania generatorów ozonu do wielkości pomieszczenia oraz właściwie je przygotować. Gdy przewidziane stężenie ozonu zostaje osiągnięte, urządzenie jest wyłączane. Po spadku poziomu ozonu pracownik wchodzi do pomieszczenia i rozpoczyna jego wietrzenie. Na koniec przeprowadzamy pomiar stężenia ozonu w danym wnętrzu, aby upewnić się, że jego poziom jest bezpieczny.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Dysponujemy nowoczesnym sprzętem oraz wysoko kwalifikowanym zespołem. Pracujemy  również w weekendy oraz w godzinach nocnych, co pozwala wykonać dezynfekcję pomieszczeń w czasie, gdy nie są używane. Dzięki temu nie ma potrzeby wykluczać z użycia gabinetów w ciągu dnia, co mogłoby spowodować konieczność odwołania wizyt pacjentów. Już po kilku godzinach poddane ozonowaniu pomieszczenia są gotowe do użytku. Oprócz sterylizacji gabinetów lekarskich, poczekalni, pokojów zabiegowych, punktów pobrań, sal chorych i innych pomieszczeń w ośrodkach zdrowia, specjalistycznych przychodniach, czy szpitalach wykonujemy także ozonowanie karetek.

W przypadku zainteresowania naszymi usługami zapraszamy do kontaktu.

Działanie i właściwości ozonu.

ZADZWOŃ

Ozonowanie gabinetu lekarskiego

Przeprowadzamy również ozonowanie urzędów

ZADZWOŃ !!