Usuwanie zapachu – deodoryzacja

Usuwanie zapachu za pomocą ozonu – deodoryzacja

Niektóre zapachy są tak silne i uciążliwe, że ich usunięcie wymaga użycia specjalistycznych metod. Kiedy mycie wszystkich powierzchni, pranie dywanów i tapicerek nie pozwala, uwolnić się od odoru oznacza to, że pomóc może tylko ozonowanie jako usuwanie zapachu. Ozon jest silnym utleniaczem rozbijającym cząsteczki substancji, których obecność jest przyczyną odoru. Po jego użyciu pomieszczenia są całkowicie oczyszczone z uciążliwego smrodu. Zamiast niego we wnętrzach dominuje zapach świeżości.

ZADZWOŃ

Kiedy warto przeprowadzić ozonowanie?

Zaniedbane mieszkanie – osoby wynajmujące mieszkania wiedzą, że doprowadzenie do porządku wnętrz po lokatorach, którzy nie dbali o higienę i bardzo zaniedbali mieszkanie jest niezwykle trudne. Samo sprzątanie nie wystarczy także wówczas, gdy lokal został zmieniony w melinę. Mimo usunięcia śmieci i niepotrzebnych sprzętów, mycia podłóg i wietrzenia, obrzydliwy zapach pozostaje. Zwykłe odświeżacze powietrza nie przynoszą efektu, ponieważ ich działanie jest krótkotrwałe i jedynie maskuje na chwilę odór. Jedynym sposobem na skuteczne pozbycie się nieprzyjemnej woni z mieszkania jest jego ozonowanie.

Zapach stęchlizny – zapach wilgoci i rozwijającej się w niej grzybów i pleśni także należy do tych trudnych do usunięcia. Nawet po osuszeniu ścian po zalaniu domu czy mieszkania, może on pozostać w pomieszczeniach. Ozonowanie pozwala skutecznie się go pozbyć, likwidując przy tym powstałe zarodniki grzybów i pleśni.

Dym papierosowy – zapach dymu tytoniowego głęboko wnika w firanki, tapicerkę, dywany, a nawet ściany. Ozon o odpowiednim stężeniu rozpylony w pomieszczeniach rozbija cząsteczki, które są przyczyną smrodu, skutecznie je w ten sposób neutralizując.

Odświeżanie tapicerki samochodowej – ozon ma zdolności wnikania we wszelkie porowate powierzchnie, dzięki czemu skutecznie usuwa zapachy z tapicerki samochodowej. Pozwala m.in. pozbyć się smrodu wymiocin, dymu papierosowego, odoru rozlanego mleka, czy innych substancji, których zapachu mimo prania tapicerki nie udało się usunąć.

ZADZWOŃ

Ozonowanie można stosować również w następujących sytuacjach:

Woń spalenizny po pożarze – nawet częściowy pożar domu, czy pomieszczeń firmowych pozostawia po sobie uciążliwy zapach spalenizny, którego niezwykle trudno się pozbyć. Wnika on we wszystkie tkaniny, powierzchnie ścian, a także meble. Często nawet uprzątniecie pogorzeliska i odmalowanie ścian to za mało. Jedynym sposobem na to, aby skutecznie usunąć zapach spalenizny, jest ozonowanie pomieszczeń. Gaz ten wnika we wszystkie szczeliny i chropowate struktury i tam rozbija cząsteczki odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach. Pozwala to całkowicie je wyeliminować, a nie tylko zamaskować.

Pokoje hotelowe i wnętrza restauracji – pokoje hotelowe to miejsca, gdzie co jakiś czas warto przeprowadzić ozonowanie, po to, aby w szybki i łatwy sposób przywrócić im pełną świeżość, a przy okazji pozbyć się także bakterii, wirusów, alergenów, pleśni i grzybów. Ozon odświeży i usunie wszelkie zapachy z zasłon, tapicerek i dywanów, pozostawiając czyste i świeże powietrze w każdym pokoju. Metoda ta jest wykorzystana także w restauracjach, których wnętrza z czasem przesiąkają zapachami jedzenia, czy rozgrzanego oleju. Woń zjełczałego tłuszczu z pewnością nie zachęci gości do wizyty w lokalu. Systematyczne ozonowanie pozwoli jednak przywrócić we wnętrzach świeże i czyste powietrze.

Zapach rozkładu zwłok – smród padliny lub rozkładu ludzkiego ciała jest jednym z najgorszych zapachów. Drobnoustroje, które pojawiają się przy tym w pomieszczeniu, gdzie przebywały zwłoki lub zdechłe zwierzę, mogą być dodatkowo niebezpieczne dla zdrowia. Ozonowanie przeprowadzone po usunięciu ciała, czy padliny pozwala nie tylko pozbyć się odoru, ale także wszelkich chorobotwórczych patogenów.

Jak przebiega usuwanie zapachu za pomocą ozonu?

Uzyskanie trwałego efektu wymaga usunięcia przyczyny powstawania smrodu. Następnie konieczne jest odpowiednie przygotowanie pomieszczeń, czyli zabezpieczenie przedmiotów, które mogą zostać uszkodzone, uszczelnienie, a następnie uruchomienie generatora. Po uzyskaniu zaplanowanego stężenia ozonu urządzenia są wyłączane. W momencie zakończenia procesu ozonowania należy dobrze wywietrzyć wnętrza. Po upływie kilku godzin można bezpiecznie z nich korzystać.

W przypadku zainteresowania naszymi usługami zapraszamy do kontaktu.

Działanie i właściwości ozonu.

ZADZWOŃ

Usuwanie zapachu

W naszej ofercie jest również eliminacja alergenów i roztoczy

ZADZWOŃ !!